Стретчінг за правилами художньої гімнастики

На Кафедрі сучасної хореографії Університету культури відбувся неймовірно насичений майстер-клас від випускниці вишу – найгнучкішої спортсменки світу Надії Васіної.

Кафедра сучасної хореографії – це сузір’я видатних особистостей, справжніх майстрів своєї справи. Її випускників та викладачів знає вся Європа. Вони – №1 у світі хореографічного мистецтва України: Раду Поклітару, Григорій Чапкіс, Олександр Лещенко та багато інших.

Про таких людей як Надія Васіна кажуть: «танець – це життя». Свій шлях у професію гімнастка розпочала у 3 роки. Нині Надія – майстер спорту міжнародного класу, член національної збірної України з художньої гімнастики у 2002-2008 роках, чемпіонка всесвітньої Універсіади, ТОП-5 найгнучкіших людей світу та артистка авторських шоу Cirque du Soleil.

Завідувач Кафедри Ольга Бігус підкреслює: зустрічі з успішними хореографами, гімнастами сприяють розвитку студентів і допомагають підвищити рівень їх виконавської майстерності.

«Ми запрошуємо тренерів, які мають чималі досягнення і є авторитетом для нового покоління. Коли такі люди передають свої знання студентам – це знаково. Ніби з частинок пазла формуються майбутні професіонали.

У Надії Васіної є той необхідний дорогоцінний досвід, яким вона може поділитися із 1-им і 2-им курсами. Студенти тільки роблять свої перші кроки у професію і важливо, аби з ними займалися ті, хто розуміє специфіку підготовки хореографів та може показати, як правильно працювати з власним тілом», – зауважує Ольга Олегівна.

Надія зазначає, що до майбутніх хореографів вона прийшла, щоб вмотивувати молодь і довести: після 25-ти років у професійному спорті можна бути здоровими і щасливими.

Свій майстер-клас гімнастка розпочала з «п’ятихвилинної» розминки для усіх груп м’язів, яку сама робила перед тренуваннями і виступами на конкурсах.

«Кожна навіть маленька вправа – це велика робота над собою. Тримайте усе тіло в тонусі», – давала настанови молоді Надія у перервах між демонстрацією вправ.

«Розтяжка має бути однакова на обидві ноги. Коли займаєтесь, робіть акцент на проблемній стороні, а основну – підтримуйте. Встановіть баланс. І головне – поставте собі правильну мету. Робити розтяжку заради того, аби бути пластичнішим, неправильно. «Здорова» розтяжка за правилами художньої гімнастики – це те, що принесе задоволення, успіх і залишиться на усе життя».

Майбутні хореографи завзято повторювали усі комплекси на розвиток пластики тіла від Надії, ставили питання щодо правильності виконання і отримували індивідуальні консультації. Кожен зміг показати свої вміння та почути професійну пораду.

Власне захоплення молодь висловила Надії після стретчінгу: щирим «Дякую» і блиском щастя в очах.