Специфіка постановки сценічних номерів для телевізійних проектів

На Кафедрі бальної хореографії ФХМ відбувся майстер-клас зіркового випускника вишу Романа Горбача – «Специфіка постановки сценічних номерів для телевізійних проектів».

Роман Горбач – суддя міжнародних і всеукраїнських фестивалів та конкурсів хореографічного мистецтва, хореограф-постановник шоу та перфоменсів в Україні, Лівані, Туреччині, Малайзії, Словенії, Італії, Китаї, Йорданії, ОАЕ. Головний хореограф телевізійних проектів: «Танцюють всі», «Star Academy». Режисер-постановник і хореограф талант-шоу «Україна має талант», «Танці з зірками» та вистав «Барон Мюнхгаузен», «Madness» і «Sailing Through Time»; керівник центру танцю «GLC» у Херсоні.

На початку зустрічі спікер розповів молоді про особливості проведення відбору учасників для різноманітних танцювальних телешоу на прикладі проекту «Танцюють всі».

Виявляється, для того щоб успішно пройти кастинг, необхідно слідувати такому алгоритму:

1. Дайте чесну відповідь самому собі, а потом журі на запитання «Для чого я прийшов на проект?».
  2. Продемонструйте своє ґрунтовно підготоване чи імпровізоване хореографічне соло (30 секунд), стиль якого можете обрати самостійно. Якщо ви цікава, харизматична людина і вмієте гарно танцювати – то легко пройдете перший тур.
  3. Складність другого туру полягає в командній роботі. Учасники повинні створити постановку буквально за декілька хвилин, обравши стиль згідно з жеребкуванням. У цьому завданні кожен виконуєте дві ролі – постановника і танцюриста.

«Вас чекає багато цікавих випробувань на проекті. Потрібно буде потужно працювати, проявляти власні універсальність та унікальність і щоразу захищати своє право участі у прямих ефірах, проте натомість ви отримаєте неоціненний досвід, співпрацю з відомими хореографами та можливість заявити про свій талант на всю країну», – сказав хореограф.

Далі керівник центру танцю «GLC» розкрив основні секрети підготовки хореографічної постановки, наголошуючи на емоційності і креативній подачі танцівника.

Цікаво було студентам почути про тонкощі співпраці хореографа-постановника з режисерами проекту. Суддя міжнародних і всеукраїнських фестивалів акцентував увагу на тому, що ключ до створення яскравої, феєричної та душевної композиції – взаєморозуміння, плідна співпраця та підтримка між постановником і режисером. Тому дуже важливо навчитись у будь-якій ситуації знаходити спільну мову та йти на компроміс.

Також спікер закликав танцюристів-початківців навчитися асоціативного мислення для розширення творчої уяви: «У світі немає жодних бар’єрів та рамок, ми створюємо їх самі! Тож креативність, глибокоідейність та багатство дії придуманого нами танцю залежить від сприйняття світу, неординарності та образності мислення».

Завершуючи зустріч, хореограф-постановник шоу і перфоменсів провів тренінг для акумулювання позитивної енергії, який налаштував учасників на єдність, концентрацію і вдалий виступ.