Мистецький тріумф ансамблю народного танцю «Київ»

Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії імені Павла Вірського по праву вважається самим престижним конкурсом в нашій державі. Це – своєрідна яскрава мистецька подія для шанувальників народного хореографічного мистецтва. Засновник фестивалю-конкурсу – Національна хореографічна спілка України.

Конкурс відбувається лише раз на три роки, тож хореографічному колективу, аби представити свій творчий доробок на заключному гала-концерті і здобути визнання провідних фахівців народного хореографічного мистецтва, потрібно пройти впродовж року три відбіркових тури (обласний, регіональний та всеукраїнський).

Нещодавно в Києві проходив II регіональний тур фестивалю-конкурсу переможців обласних переглядів, учасником якого став студентський ансамбль народного танцю «Київ» Кафедри народної хореографії Київського національного університету культури і мситецтв.

Спеціально до конкурсу ім. П.Вірського студенти під керівництвом завідувача кафедри Ірини Миколаївни Гутник підготували хореографічну сюїту «Калинова Україна».

IMG_0551 IMG_0553

«Калина – це символ кохання і соборності України, – зазначає І.М. Гутник, – а тому дана хореографічна композиція актуальна, як ніколи, адже в ній представлені регіони нашої держави, такі різні і самобутні, але єдині у своєму прагненні жити в любові та злагоді».

IMG_0559

Також ансамбль народного танцю представив на конкурсі і стилізовані хореографічні твори «Голос Землі» та «Слов’янські мотиви».

IMG_0722 IMG_0850

Без сумніву, учасникам ансамблю народного танцю «Київ» вдалося приємно вразити і здивувати поважне журі, яке всі три номери, заявлені на конкурсі, одноголосно оцінило найвищим балом – «10».

У своїх коментарях судді відзначили високий художній рівень, драматургію і режисуру танців, оригінальність, виразність та емоційність хореографічних творів ансамблю танцю «Київ».

Попереду третій всеукраїнський тур фестивалю-конкурсу та гала-концерти професійних і аматорських колективів-переможців, які відбудуться у м. Київ у жовтні – листопаді 2014 року. Тож студенти кафедри народної хореографії ще мають час для підготовки та удосконалення своєї виконавської майстерності, адже досконалості немає меж!

IMG_0590