Ансамбль «КИЇВ» КНУКіМ підкорює Європу

За підтримки М.М. Поплавського ансамбль народного танцю «Київ» КНУКіМ під керівництвом зав. кафедри народної хореографії канд. пед. наук, проф. І.М. Гутник побував у Королівстві Нідерланди, де взяв участь у 30-му ювілейному Міжнародному фестивалі SIVO-2014, який відбувся у мальовничому місті Одоорн.

Цього року фестиваль об’єднав професійні та аматорські хореографічні колективи з 16-ти країн світу, а саме: з Аргентини, Болгарії, Вірменії, Ізраїлю, Іспанії, Італії, Коста-Ріки, Німеччини, Парагваю, Польщі, Росії, Словенії, Таїланду, України, Хорватії та Нідерландів.

20140729sivoa034

Обов’язковою умовою фестивалю є використання живої музики, тому до студентів кафедри народної хореографії приєднався ансамбль народної музики «Гарнограй», який очолює ст. викладач КНУКіМ Сергій Дідок.

IMG_0751

Запрошення на фестиваль до Нідерландів подарувало ансамблю «Київ» можливість відвідати також інші європейські країни. Так, по дорозі на фестиваль учасники колективу завітали у столицю Чехії.

IMG_0176

Там вони здійснили 4-годинну пішохідну екскурсію із професійним гідом, а також мали достатньо часу, щоб прогулятися затишними вуличками Праги і придбати сувеніри на згадку.

IMG_3208

Тому в м. Одоорн колектив прибув вже з позитивними емоціями і враженнями.

По приїзді відбулося знайомство з сім’ями місцевих жителів, які виявили бажання приймати в себе гостей з України.

IMG_3360

Особливістю цього фестивалю є те, що всі його учасники живуть в голландських сім’ях. Це дає можливість краще пізнати один одного, а також вивчити культуру, побут, традиції та мову. Саме з цією метою і був започаткований фестиваль SIVO ще 30 років тому.

А в переддень фестивалю в центрі міста Одоорн ансамблі «Київ» та «Гарнограй» дали сольний концерт.

20140729sivo55 (1 van 1)_hf 20140729sivoa017 20140729sivoodoorn343_resize 20140729sivoodoorn264_resize

Впродовж фестивалю було безліч мистецьких заходів та виступів на різних сценічних майданчиках. В кожному концерті брали участь різні хореографічні колективи, тому студенти КНУКіМ мали можливість подивитися виступи всіх учасників фестивалю і ознайомитися з хореографічною культурою різних народів світу, адже отриманні знання їм знадобляться в подальшій балетмейстерській та виконавській діяльності.

Хоча програма фестивалю і була насиченою, але часу для відпочинку теж не бракувало. Всім, без сумніву, запам’ятався пікнік, який організували для українського колективу їхні голландські родини.

DSC_3378 DSC05124 DSC_3416

Всі гарно розважилися: смачно поїли, пограли у волейбол, поспівали, потанцювали, навіть у національних голландських дерев’яних черевиках – кломпах.

DSC_3429

Ці черевики – своєрідний символ Нідерландів: кожен, хто побував у цій країні, купує собі сувенір-черевичок на згадку. Їх можна побачити скрізь, наприклад, у парку-музеї під відкритим небом, де теж встигли побувати українські студенти.

IMG_0509 IMG_3723

Організатори, місцеві жителі, гості та учасники фестивалю завжди радо зустрічали українців – учасників ансамблю «Київ», які вражали всіх не лише своєю професійною підготовкою, а й високим рівнем культури, щирістю, доброзичливістю та бажанням знайти нових друзів.

DSC05134 DSC_3642

А під час святкової ходи містом ніхто не стримував своїх емоцій від запальної музики, пісень і танців українців!

IMG_1033 IMG_0927 IMG_0872

Урочистим і водночас щемливим було закриття фестивалю; за традицією, в небо здійнялися кольорові кульки з державними прапорами країн-учасниць фестивалю.

IMG_1118 IMG_1148

Подорож українських учасників фестивалю додому розпочалася екскурсією по м. Амстердам; студенти також гуляли вулицями міста, каталися на катері й милувалися вечірнім містом.

IMG_1270

Наступного дня в Німеччині в м. Дрезден учасників групи зустрічав гід, який провів цікаву екскурсію містом, що славиться своїми музеями та картинною галереєю.

IMG_1542

В Україну колектив повернувся сповнений позитивних вражень і емоцій, хоча сил довелося потратити чимало на подорож, насичену концертами, екскурсіями і новими зустрічами.

IMG_0731